+90 212 347 70 74

ABANT YAZ KAMPI

Doğa Kampı / ABANT (İngilizce Aktiviteli)

Abant Yaz Kampı 10-16 yaş öğrencilerimiz için

4 Ağustos - 12 Ağustos 2024

Ücret : 28.000 TL

Kişisel gelişim ve eğitim kampıdır.

Yaz Kampı Başlarken... 

''Çocuğunuzu kampa göndermeyi düşünürken aklınıza birçok soru takılacaktır.''

Çocuğumu kimlere emanet ediyorum, kalacakları otel güvenli mi? Gerekli tedbirler alınıyor mu? Benim çocuğum yalnız yapabilir mi? Her aradığımda çocuğuma ulaşabilir miyim? Kamp sırasında onu ziyarete gelebilir miyim? gibi. 

Yaz kampı başlarken bizim açımızdan en önemli konu çocuklarımızın güvenliği ve bütün tedbirlerin alınmış olmasıdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özen ve sevgiden daha fazlasını onlara gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Onların güzel bir kamp geçirebilmeleri için sevgi ve saygı çerçevesi esas alınarak kamp kuralları hazırlanmıştır. Bu kurallar kampın ilk günü çocuklarımıza anlatılır. Kampın ilk günleri çocuğunuz size fazla özlem duyarak sıkça arayacak fakat ilerleyen günlerde kamp temposuyla çocuklarımızın kendine güveni artacak ve sizlerle daha az iletişim kuracaktır. 

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın ve onu kampa gönderin.

Yaz Kampı

YAZ KAMPI DETAYLARI

KAMP İDARESİ ve GÜVENLİK...tıklayınız
Yaz kampları süresi içerisinde öğrencinizle veya kamp ile ilgili konularda kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kamp 'ta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer. Çocuklarımızın oda denetimleri idare tarafından yapılır. Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür. Otel güvenliği girişlerde görev yapar. Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece katlarda ve açık alanlarda görevlidir.  
ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ
Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman, çocukları seven ve çocuk ruhundan anlayan kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış gençlerimizdir. 
GRUPLAR
Çocuklarımızın kampta güvenliğini ve düzenini sağlamak için gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken yaşı, sınıfı, cinsiyeti gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız. Gruplar yaş seviyelerine göre 9-14 kişiden (küçük yaşlarda 9-10 kişiden) oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır.  
YEMEKLER
Yaz kampımızda kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe şeklindedir. Ayrıca otelimizin göl kafesinde öğle yemekleri barbekü olarak da verilecektir. Yemeklerde içecek olarak menüye göre su, meşrubat  veya ayran verilir. Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler. 
KAMP DOKTORU ve SAĞLIK
Kamp doktorumuz mesleğini ve çocukları seven, onların psikolojisini anlayabilecek niteliktedir. Kampımızın doktoru Otel'de konaklar ve 24 saat kampta bulunur. Öğrencilerimiz, kampta ilk gün sağlık kontrolünden geçerler. Çocuklarımız, özellikle ilk günlerde ailesine olan özlem nedeniyle ufak şeyleri bahane ederek doktorumuzu sıkça ziyaret ederler. Bu sizi telaşa düşürmesin. Kayıt esnasında vereceğiniz sağlık bilgileri doktorumuzun takibi açısından önemlidir. sağlık hizmetleri revir imkanları dahilindedir. Revir imkanlarını aşan bir durum söz konusu olduğunda Bolu Hastaneleri 30 dk. mesafededir. Çocuklarımızın bize emanet edildiğinin bilinciyle, kamp doktorumuzun tavsiye ettiği veya kontrol için gerek gördüğü durumlarda muhakkak sizlere danışılarak hareket edilir. Kamp Dünyası yöneticilerinin çocuğunuza anne-baba ilgisiyle yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

ULAŞIM // Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep,  Yalova, Bursa, Balıkesir'den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, Bolu otogarında Kamp Dünyası görevlisi tarafından karşılanır ve aynı şekilde uğurlanır.  Öğrencilerimizin ulaşımları önceden planlanacak, ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce mektupla velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir. Öğrencilerimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce velilerimize gönderilecektir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

OTELİMİZ

Doğa ve Spor Kampımız, 1327 m. yükseklikte etrafı dağlarla ve çam ormanlarıyla çevrili olan Abant' tadır

Tesisimiz, Milli Park sınırları içerisinde, göl kenarında bulunan 5 yıldızlı BÜYÜK ABANT OTELİ 'dir. Voleybol, basketbol, futbol ve tenis sahası, cep sineması, kapalı ısıtmalı yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness, disco ve animasyon salonları mevcuttur. Çam ormanının temiz havası içerisinde yapacakları doğa ve spor aktiviteleri çocuklarımızın gelişimine ve vücut dirençlerinin artmasına katkıda bulunacaktır. Odalarda banyo, wc, telefon, ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Çocuklarımız odalarda 4 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır. www.buyukabantoteli.com

Yaz Kampı

Yaz Kampı
Yaz Kampı

ABANT YAZ KAMPI PROGRAMI

İNGİLİZCE ETKİNLİKLERİ // Obstacle Course Competition, Scrabble, Storytelling in the Forest, Daily Language Speaking Club. İngilizce  aktivitelerimiz öğrencilerimizin sıkılmayacağı şekilde eğlenceli bir programla uygulanacaktır.

DOĞA SPORLARI ve DOĞAYA UYUM ETKİNLİKLERİ // Yaparak, yaşayarak öğrenme ilkesinin kalıcılığı sadece doğa koşullarında kazanılan teknik becerilerde değil; bununla beraber edinilen yardımlaşma, kazanma-kaybetme durumlarında duygu kontrolü, sosyal bütünlük algısı gibi pisiko-sosyal kazanımlarda da gözlenebilmektedir.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

TEMEL KAMPÇILIK EĞİTİMLERİ  // Kamp ve ekoloji, trekking (doğa yürüyüşü), göl çevresi yürüyüşü, izcilik. 

DOĞADA TEMEL YÖN BULMA BECERİLERİ ve İLETİŞİM ETKİNLİKLERİ  // Harita bilgisi, orienteering, telsiz kullanımı, gökyüzü haritalarını tanıma ve yön belirlemede kullanma. 

DOĞA SPORLARINA ÖZGÜ TEKNİK ETKİNLİKLER ve EĞİTİMLERİ  // Flying fox (iple kanyon geçişi), düğüm çeşitleri ve işgörüleri, koordinasyon ve hız parkuru. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı

TİYATRO, MÜZİK, ŞİİR, ŞARKI, DANS, BATERİ İLE RİTM DERSLERİ // Çocuklarımızın beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirmesine katkı sağlar. Bu yolla kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğretir. Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir. Dersler drama öğretmenleri, tiyatro ve müzik eğitmenleri tarafından verilecektir. Çocuklar kamp süresi içinde tiyatro eğitmenleri ile bir oyun hazırlarlar. Skeç gecesinde bu oyunlarını tüm kamp öğrenci ve öğretmenlerine sergilerler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

SPOR // Çocuklarımızın bedensel gelişimine yardımcı olmakla birlikte kendine güveninin artmasını, heyecanını ve stresini kontrol altına almasını ve kendi bedeninin bilincine varmasını sağlar. Spor faaliyetleri ile çocuklarımızın zekasal etkinliği artar. Spor aktiviteleri beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilecek, her branşta turnuvalar düzenlenecek, kazananlar ödüllendirilecektir.Spor faaliyetleri her gün sabah sporu ile başlar. Sabah sporuna tüm kamp birlikte çıkar. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca basketbol, voleybol, futbol, gibi takım sporları yanında tenis, eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporlarıda öğrenirler. Bu dallarda grup olarak takımlar çıkarır ve turnuvalara katılırlar. Gruplar arasında bir yarış sözkonusudur ve bundan müthiş zevk alırlar. Bu arada hiç yapmadıkları spor dallarıyla tanışıp kamp sonunda da bu spora devam edebilirler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GECE EĞLENCELERİ // Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar...

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GEZİLER // Geziler gruplar halinde dönüşümlü olarak yapılacaktır. Her gezi grubuna bir idareci, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri eşlik eder. Gezilerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kamp t-shirtlerini giymek zorundadır.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

KAMPIN KÜNYESİ
 • KAMP YERİ:
  Abant

 • KAMP TESİSİ:
  Büyük Abant Oteli

 • YAŞ GRUBU:
  10-16

 • TARİHLER:
  4 Ağustos - 12 Ağustos 2024

 • KAMPIN ÜCRETİ:
  28.000 TL

 • KAMPIN AKTİVİTELERİ:
  TİYATRO
  MUZİK
  TREKKING
  ORIENTEERING
  FUTBOL
  BASKETBOL
  VOLEYBOL
  TENİS
  ESKRİM
  OKÇULUK
  MASA TENİSİ
  DART
  SATRANÇ
  DİSCO
  ŞİİR
  ŞARKI
  DANS
  YÜZME
  YARIŞMALAR
  GECE EĞLENCELERİ
  ANİMASYONLAR
  GEZİLER

 • KAMPIN ÖRNEK PROGRAMI:
  08:45- Kalkış ve hazırlanma
  09:00-09:15 Sabah sporu
  09:15-10:00 Kahvaltı
  10:15-11:45 Aktivite
  12:00-13:15 Aktivite
  13:15-14:00 Öğle yemeği
  14:00-15:00 Dinlenme
  15:00-16:00 Aktivite
  16:15-17:45 Aktivite
  18:00-19:15 Aktivite
  19:30-20:30 Akşam yemeği
  21:00-23:00 Gece eğlenceleri
  23:00- Odalara çıkma ve yatma
  Gruplara bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

 • KAYIT DURUMU:
  Sona erdi.

 • KONTENJAN DURUMU:
  Dolu

KAMP FOTOĞRAFLARI