+90 212 347 70 74

AĞUSTOS DENİZ KAMPI

Ağustos Deniz Kampı / 2024 

Yaz Kampı 10-17 yaş grubu öğrencilerimiz içindir.

Tarih : 16 Ağustos - 26 Ağustos 2024

Ücret : 30.000 TL (3 taksit şeklinde ödenebilir)

Kişisel gelişim ve tatil kampıdır.

Ağustos Deniz Kampı ... 

''Çocuğunuzu kampa göndermeyi düşünürken aklınıza birçok soru takılacaktır.''

Çocuğumu kimlere emanet ediyorum, kalacakları tesis güvenli mi? Gerekli tedbirler alınıyor mu? Çocuğum yalnız yapabilir mi? Her aradığımda  ulaşabilir miyim? Yaz Kampı sırasında onu ziyarete gelebilir miyim? gibi. 

Yaz kampları başlarken bizim açımızdan en önemli konu çocuklarımızın güvenliği ve bütün tedbirlerin alınmış olmasıdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özen ve sevgiden daha fazlasını onlara gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Çocuklarımızın güzel bir kamp geçirebilmeleri için  kamp kuralları hazırlanmıştır. Bu kurallar kampın ilk günü çocuklarımıza anlatılır. Kampın ilk günleri çocuğunuz size fazla özlem duyarak arayabilir fakat ilerleyen günlerde kamp temposuyla çocuklarımızın kendine güveni artacak ve sizlerle daha az iletişim kuracaktır. 

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın.

Yaz Kampı

YAZ KAMPI DETAYLARI

YEMEKLER
Yaz kampları süresince tüm yemekler Kamp Dünyası tarafından alınan malzemelerle hazırlatılmakta ve denetlenmektedir. Kahvaltı açık büfe şeklinde olup, öğle ve akşam yemekleri 4-5 çeşit menüden oluşmakta ayrıca zeytinyağlı, salata, meyve ve tatlı çeşitleri açık büfe şeklinde sunulmakta, içecek olarak menüye göre su, ayran veya meşrubat verilmektedir. Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler. Öğrencilerin sevdikleri yemekler göz önüne alınarak, dengeli beslenmesi için bir yemek menüsü hazırlanmıştır. 
SAĞLIK
Kamp doktorumuz günün belli saatlerinde öğrencilerimizi muayene eder. Devlet Hastanesi 5 dk. mesafededir. Kamp Dünyası yöneticilerinin çocuğunuza anne-baba ilgisiyle yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

KAMP İDARESİ, ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ //  Yaz kampları süresi içerisinde öğrencinizle veya kamp ile ilgili konularda kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kamp 'ta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer. Çocuklarımızın oda denetimleri idare tarafından yapılır. Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür. Otel güvenliği girişlerde görev yapar. Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece katlarda ve açık alanlarda görevlidir. Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman, çocukları seven ve çocuk ruhundan anlayan kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış gençlerimizdir. 

Deniz Kampı
Deniz Kampı

GRUPLAR //  Çocuklarımızın kampta güvenliğini ve düzenini sağlamak için gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken yaşı, cinsiyeti, sınıfı gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız. Gruplar yaş seviyelerine göre 10-12 kişiden oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

ULAŞIM // 

Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Yalova, Bursa, Balıkesir'den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, İzmir Otogarı 'nda veya İzmir Adnan Menderes Havaalanı 'nda Kamp Dünyası görevlileri tarafından  karşılanıp, dönüşte aynı şekilde uğurlanır.  Öğrencilerimizin ulaşımları önceden planlanacak, ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce mektupla velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir. Öğrencilerimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce velilerimize gönderilecektir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

OTELİMİZ

Deniz kampımız,  denize sıfır, 8.000 m2 arazi içinde kurulu  AFACAN GENÇLİK TESİSLERİ' nde düzenlenmektedir. Tesis çimenlerle kaplı geniş bahçesinde çeşitli meyve ve diğer ağaçlarıyla başta kırlangıç olmak üzere farklı kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Atık sularını arıtarak sulama yaptığı bahçesini yaz aylarında da yemyeşil tutarken  ekosisteme destek olmaya çalışmaktadır. Yüzme havuzu, özel plajı, iskele, duba, basketbol ve voleybol  sahası  mevcuttur.  Çocuklarımız odalarda 3-4 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır, odalarımız iki katlı bloklar şeklindedir. Ayrıca her blokta ve katlarda mutlaka öğretmen odaları bulunmaktadır. 

Yaz Kampı

AĞUSTOS DENİZ KAMPIMIZIN PROGRAMI

TİYATRO, MÜZİK, ŞİİR, ŞARKI, DANS, BATERİ İLE RİTM DERSLERİ // Çocuklarımızın beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirmesine katkı sağlar. Bu yolla kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğretir. Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

SPOR // Spor faaliyetleri her gün sabah sporu ile başlar. Sabah sporuna tüm kamp birlikte çıkar. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca basketbol, voleybol, futbol, gibi takım sporları yanında eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporlarıda öğrenirler. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı

YÜZME // Deniz ve havuzda yüzme; sorumlu yüzme antrenörü, grup lideri  gözetiminde yapılmaktadır. Denizde yüzme , çekili şamandıralar sınırları içinde yapılmaktadır. Bu şamandıraları geçmek yasaktır ve öğretmen tarafından gözetim altındadır. Yüzme saatlerine grup olarak katılırlar ve çocuklar kesinlikle tek başlarına denize veya havuza giremezler. Denizde veya havuzda çeşitli animasyonlarla zevkli saatler geçirirler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

Deniz Kampı
Deniz Kampı

RESİM ve EL SANATLARI // El sanatları, öz disiplin, işbirliği ve motivasyonunu artırırken yaratıcılığını da geliştirir. Kamp boyunca boyaların ve tuvallerin renkli dünyasına girip bireysel ve grup çalışmaları yapacak, kilden heykelcikler oluşturacak, hatıra bileklikler yapacak ve batik boyama ile renkli t-shirtler tasarlayacağız.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

SCUBA // Scuba aktivitesinin amacı çocukları tüplü dalışla tanıştırmaktır. Dalış eğitmenleri tarafından teorik ve pratik eğitimi verilecektir.  14 yaşından küçük çocuklar dalış kuralları gereği bu eğitime katılamazlar. Dalışlar isteğe bağlı olup ücretlidir. Üç metreden fazla derinliğe dalış yapılmaz.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GECE EĞLENCELERİ // Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar...

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GEZİLER //  Gezilerde idareciler, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri öğrencilerimizle birliktedir. 

Yaz Kampı
Yaz KampıKAMPIN KÜNYESİ
 • KAMP YERİ:
  iZMİR

 • KAMP TESİSİ:
  AFACAN GENÇLİK TESİSLERİ

 • YAŞ GRUBU:
  10-17

 • TARİHLER:
  16 Ağustos-26 Ağustos 2024

 • KAMPIN ÜCRETİ:
  30.000 TL (3 Taksit şeklinde ödenebilir)

 • KAMPIN AKTİVİTELERİ:
  YÜZME
  RESİM
  EL SANATLARI
  SCUBA
  MÜZİK
  FUTBOL
  BASKETBOL
  VOLEYBOL
  ESKRİM
  OKÇULUK
  MASA TENİSİ
  DART
  SATRANÇ
  DISCO
  ŞİİR
  ŞARKI
  DANS
  YARIŞMALAR
  GECE EĞLENCELERİ
  ANİMASYON
  GEZİLER

 • KAMPIN ÖRNEK PROGRAMI:
  08:45- Kalkış ve hazırlanma
  09:00-09:15 Sabah sporu
  09:15-10:00 Kahvaltı
  10:15-11:45 Aktivite
  12:00-13:15 Aktivite
  13:15-14:00 Öğle Yemeği
  14:00-15:00 Dinlenme
  15:00-16:00 Aktivite
  16:15-17:45 Aktivite
  18:00-19:15 Aktivite
  19:30-20:30 Akşam Yemeği
  21:00-23:00 Gece eğlenceleri
  23:00- Odalara çıkma ve yatma
  Gruplara bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

 • KAYIT DURUMU:
  Devam ediyor

 • KONTENJAN DURUMU:
  Müsait