+90 212 347 70 74

İNGİLİZCE YAZ KAMPI

İngilizce Dil Kampı / 2024 

İngilizce Yaz Kampı 11-17 yaş grubu içindir.

1.Dönem : 5 Temmuz - 17 Temmuz 2024 

2.Dönem : 19 Temmuz - 31 Temmuz 2024 

Ücret  : 38.000 TL 

Kişisel gelişim ve dil eğitim kampıdır.

2024 İngilizce Dil Kampı Başlarken... 

''Çocuğunuzu kampa göndermeyi düşünürken aklınıza birçok soru takılacaktır.''

Çocuklarımızın İngilizce pratik yapacakları aynı zamanda bilgilerini de geliştirebilecekleri şekilde hazırlanmıştır. Görsel ve işitsel dökümanlarla yarım gün İngilizce eğitimi yapılacaktır. Yorucu okul eğitiminin ardından, onları bunaltmadan uygulanacak ingilizceyi sevdirmeye yönelik eğitim kamp ortamında zevkli saatler geçirmelerini sağlayacaktır. Kontenjan 15 kişidir.

*30 saat İngilizce.

*6-8 kişilik sınıflar.

*Pratiğe yönelik ders materyalleri.

*Öğrenci merkezli öğretme teknikleri.

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın ve onu kampa gönderin.

Yaz Kampı

YAZ KAMPI DETAYLARI

YEMEKLER
Yaz kampları düzenlenirken tüm yemekler Kamp Dünyası tarafından alınan malzemelerle hazırlatılmakta ve denetlenmektedir. Kahvaltı açık büfe şeklinde , öğle ve akşam yemekleri 4-5 çeşit menüden oluşmakta ayrıca zeytinyağlı, salata, meyve ve tatlı çeşitleri açık büfe şeklinde sunulmakta, içecek olarak menüye göre su, ayran veya meşrubat verilmektedir. Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler. Öğrencilerin sevdikleri yemekler göz önüne alınarak, dengeli beslenmesi için bir yemek menüsü hazırlanmıştır. 
KAMP DOKTORU ve SAĞLIK
Kamp doktorumuz mesleğini ve çocukları seven, onların psikolojisini anlayabilecek niteliktedir. Kampımızın doktoru Otel'de konaklar ve 24 saat kampta bulunur. Çocuklarımız, özellikle ilk günlerde ailesine olan özlem nedeniyle ufak şeyleri bahane ederek doktorumuzu sıkça ziyaret edebilirler. Bu sizi telaşa düşürmesin. Kayıt esnasında vereceğiniz sağlık bilgileri doktorumuzun takibi açısından önemlidir. sağlık hizmetleri revir imkanları dahilindedir. Revir imkanlarını aşan bir durum söz konusu olduğunda Devlet Hastanesi 15 dk. mesafededir. Çocuklarımızın bize emanet edildiğinin bilinciyle, kamp doktorumuzun tavsiye ettiği veya kontrol için gerek gördüğü durumlarda muhakkak sizlere danışılarak hareket edilir. Kamp Dünyası yöneticilerinin çocuğunuza anne-baba ilgisiyle yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

KAMP İDARESİ, ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ //  Yaz kampları süresi içerisinde öğrencinizle veya kamp ile ilgili konularda kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kamp 'ta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer. Çocuklarımızın oda denetimleri idare tarafından yapılır. Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür. Otel güvenliği girişlerde görev yapar. Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece katlarda ve açık alanlarda görevlidir.Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman, çocukları seven ve çocuk ruhundan anlayan kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış gençlerimizdir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GRUPLAR //  Kampta gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken yaşı, sınıfı, cinsiyeti gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız. Gruplar yaş seviyelerine göre 9-14 kişiden (küçük yaşlarda 9-10 kişiden) oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

ULAŞIM //  Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Yalova, Bursa, Balıkesir'den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüsle veya uçakla sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, İzmir Otogarı' nda veya Adnan Menderes Havaalanı' nda Kamp Dünyası görevlileri tarafından karşılanır ve dönüşte aynı şekilde uğurlanır. Öğrencilerimizin ulaşımları önceden planlanacak, ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce  velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir. Öğrencilerimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce velilerimize gönderilecektir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

OTELİMİZ

İngilizce Yaz Kampımız,  denize sıfır, 8.000 m2 arazi içinde kurulu  AFACAN GENÇLİK TESİSLERİ' nde düzenlenmektedir. Tesis çimenlerle kaplı geniş bahçesinde çeşitli meyve ve diğer ağaçlarıyla başta kırlangıç olmak üzere farklı kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Atık sularını arıtarak sulama yaptığı bahçesini yaz aylarında da yemyeşil tutarken  ekosisteme destek olmaya çalışmaktadır. Tesis kamp döneminde tamamen kampımıza hizmet verecektir. Yüzme havuzu, özel plajı, iskele, duba, basketbol ve voleybol  sahası  mevcuttur.  Çocuklarımız odalarda 3-4 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır, odalarımız iki katlı bloklar şeklindedir. Ayrıca her blokta ve katlarda mutlaka öğretmen odaları bulunmaktadır. 

Yaz Kampı

İNGİLİZCE DİL KAMPIMIZIN PROGRAMI

İNGİLİZCE ÇALIŞMALARI  // Kampın ilk İngilizce ders saatinde çocuklarımızın İngilizce bilgi düzeylerini görebilmemiz için seviye tespit sınavı uygulanır. Sınav sonucuna göre çocuklar İngilizce dersleri için ayrıca gruplandırılır. İngilizce derslerimiz okuldan yeni çıkmış olan çocuklarımızı bunaltmayacak şekilde programlanmıştır. Amaç çocuklarımızın pratik yapmalarına olanak sağlamaktır. Eğlenceli aktiviteler, yarışmalar, şarkı ve oyunlarla öğrencilerimiz eğlenirken öğrenecektir. Kısa skeçler hazırlayacaklar ve kamp sonunda sergileyeceklerdir. Yarım gün İngilizce eğitiminin ardından yaşıtları ile sosyal ve sportif aktivitelerle hem dinlenecekler hem de öğreneceklerdir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı

TİYATRO, MÜZİK, ŞİİR, ŞARKI, DANS, BATERİ AKTİVİTELERİ // Beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirmesine katkı sağlar. Bu yolla kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğretir. Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir. Dersler drama öğretmenleri, tiyatro ve müzik eğitmenleri tarafından verilecektir. Çocuklar kamp süresi içinde tiyatro eğitmenleri ile bir oyun hazırlarlar. Skeç gecesinde oyunlarını sahnelerler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

SPOR // Çocuklarımızın bedensel gelişiminin yanında kendine güveninin artmasını, heyecanını ve stresini kontrol altına almasını ve kendi bedeninin bilincine varmasını sağlar. Spor faaliyetleri ile çocuklarımızın zekasal etkinliği artar. Spor aktiviteleri beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilecek, her branşta turnuvalar düzenlenecek, kazananlar ödüllendirilecektir.Spor faaliyetleri her gün sabah sporu ile başlar. Sabah sporuna tüm kamp birlikte çıkar. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca basketbol, voleybol, futbol, gibi takım sporları yanında  eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporlarıda öğrenirler. Bu dallarda grup olarak takımlar çıkarır ve turnuvalara katılırlar. Gruplar arasında bir yarış sözkonusudur ve bundan müthiş zevk alırlar. Bu arada hiç yapmadıkları spor dallarıyla tanışıp kamp sonunda da bu spora devam edebilirler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı

YÜZME // Deniz ve havuzda yüzme eğitimi; sorumlu yüzme antrenörü, grup lideri eşliğinde ve  cankurtaran gözetiminde yapılmaktadır. Yüzme bilmeyen çocuklarımıza yüzme öğretmeni tarafından ders verilir. Denizde yüzme eğitimi, çekili şamandıralar sınırları içinde verilecektir. Bu şamandıraları geçmek yasaktır ve öğretmenler tarafından gözetim altındadır. Yüzme saatlerine grup olarak katılırlar ve çocuklar kesinlikle tek başlarına denize veya havuza giremezler. Denizde veya havuzda çeşitli animasyonlarla zevkli saatler geçirirler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

RESİM ve EL SANATLARI // El sanatları, öz disiplin, işbirliği ve motivasyonunu artırırken yaratıcılığını da geliştirir. Kamp boyunca boyaların ve tuvallerin renkli dünyasına girip bireysel ve grup çalışmaları yapacak, kilden heykelcikler oluşturacak, hatıra bileklikler yapacak ve batik boyama ile renkli t-shirtler tasarlayacağız.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

SCUBA // Scuba aktivitesinin amacı çocukları tüplü dalışla tanıştırmaktır. Dalış eğitmenleri tarafından teorik ve pratik eğitimi verilecektir.  14 yaşından küçük çocuklar dalış kuralları gereği bu eğitime katılamazlar. Dalışlar isteğe bağlı olup ücretlidir. Üç metreden fazla derinliğe dalış yapılmaz.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GECE EĞLENCELERİ // Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar...

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GEZİLER // Geziler gruplar halinde dönüşümlü olarak yapılacaktır. Her gezi grubuna bir idareci, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri eşlik eder. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

KAMPIN KÜNYESİ
 • KAMP YERİ:
  iZMİR

 • KAMP TESİSİ:
  AFACAN GENÇLİK TESİSLERİ

 • YAŞ GRUBU:
  11-17 yaş

 • TARİHLER:
  1.Dönem: 5 -17 Temmuz 2024
  2.Dönem: 19 -31 Temmuz 2024

 • KAMPIN ÜCRETİ:
  38.000 TL

 • KAMPIN AKTİVİTELERİ:
  İNGİLİZCE
  TİYATRO
  YÜZME
  RESİM
  EL SANATLARI
  SCUBA
  MÜZİK
  FUTBOL
  BASKETBOL
  VOLEYBOL
  ESKRİM
  OKÇULUK
  MASA TENİSİ
  DART
  SATRANÇ
  DİSCO
  ŞİİR
  ŞARKI
  DANS
  YARIŞMALAR
  GECE EĞLENCELERİ
  ANİMASYONLAR
  GEZİLER

 • KAMPIN ÖRNEK PROGRAMI:
  08:45- Kalkış ve hazırlanma
  09:00-09:15 Sabah sporu
  09:15-10:00 Kahvaltı
  10:00-13:00 İngilizce eğitim saati
  13:15-14:00 Öğle yemeği
  14:30-16:00 Aktivite
  16:15-17:45 Aktivite
  18:00-19:15 Aktivite
  19:30-20:30 Akşam yemeği
  21:00-23:00 Gece eğlenceleri
  23:00- Odalara çıkma ve yatma
  Gruplara bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

 • KAYIT DURUMU:
  Devam ediyor

 • KONTENJAN DURUMU:
  Kalan yerler: 1.Dönem:Dolu 2.dönem 2 kişi