+90 212 347 70 74

BASKETBOL KAMPI

BASKETBOL KAMPI /  ABANT

Kamp 11-13 ve 14-16 yaş grubu içindir.

4 Ağustos - 12 Ağustos 2024

Ücret : 28.000 TL

Basketbol kampı, Kişisel gelişim ve spor kampıdır. 

BASKETBOL KAMPI ÖZELLİKLERİ 

*Basketbol kampımız çocuğunuzun bilgi, seviye ve kondisyonunu arttıracak şekilde programlanmıştır.

*11-13 ve 14-16 yaş şeklinde iki kategoridir. Kamp kontenjanı her kategori için 12 kişidir.

*Şut tekniği, dripling, ve fundamental çalışmaları.

*Sıçrama ve kondisyon çalışmaları.

*Grup çalışmaları ve yardımlaşma çalışmaları.

*Antrenman  ve dinlenme saatleri dışında çok çeşitli aktiviteler. 

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın ve  kampa gönderin.

Yaz Kampı

YAZ KAMPI DETAYLARI

KAMP İDARESİ ve GÜVENLİK...tıklayınız
Yaz kampları süresi içerisinde kamp ile ilgili konularda kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kamp 'ta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer. Oda denetimleri idare tarafından yapılır. Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür. Otel güvenliği girişlerde görev yapar. Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece görevlidir.  
ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ
Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış  gençlerimizdir. 
GRUPLAR
Çocuklarımızın kampta güvenliğini ve düzenini sağlamak için gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken yaşı, sınıfı, cinsiyeti gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız. Gruplar yaş seviyelerine göre 9-14 kişiden (küçük yaşlarda 9-10 kişiden) oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır.  
YEMEKLER
Yaz kampımızda kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe şeklindedir. Ayrıca otelimizin göl kafesinde öğle yemekleri barbekü olarak da verilecektir. Yemeklerde içecek olarak menüye göre su, meşrubat  veya ayran verilir. Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler. 
KAMP DOKTORU ve SAĞLIK
Kampımızın doktoru Otel'de konaklar ve 24 saat kampta bulunur. Öğrencilerimiz, kampta ilk gün sağlık kontrolünden geçerler. Çocuklarımız, özellikle ilk günlerde ailesine olan özlem nedeniyle ufak şeyleri bahane ederek doktorumuzu sıkça ziyaret edebilirler. Bu sizi telaşa düşürmesin. Kayıt esnasında vereceğiniz sağlık bilgileri doktorumuzun takibi açısından önemlidir. sağlık hizmetleri revir imkanları dahilindedir. Revir imkanlarını aşan bir durum söz konusu olduğunda Bolu Hastaneleri 30 dk. mesafededir. Çocuklarımızın bize emanet edildiğinin bilinciyle, kamp doktorumuzun tavsiye ettiği veya kontrol için gerek gördüğü durumlarda muhakkak sizlere danışılarak hareket edilir. Kamp Dünyası yöneticilerinin çocuğunuza anne-baba ilgisiyle yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

ULAŞIM // 

Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep,  Yalova, Bursa, Balıkesir'den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, Bolu otogarında Kamp Dünyası görevlisi tarafından karşılanır ve aynı şekilde uğurlanır.  Öğrencilerimizin ulaşımları önceden planlanacak, ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce mektupla velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir. Öğrencilerimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce sizlere gönderilecektir. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

OTELİMİZ

Basketbol Kampımız, 1327 m. yükseklikte etrafı dağlarla ve çam ormanlarıyla çevrili olan Abant' tadır

Tesisimiz, Milli Park sınırları içerisinde, göl kenarında bulunan 5 yıldızlı BÜYÜK ABANT OTELİ 'dir. Basketbol, voleybol, futbol ve tenis sahası, cep sineması, kapalı ısıtmalı yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness, disco ve animasyon salonları mevcuttur. Çam ormanının temiz havası içerisinde yapacakları doğa ve spor aktiviteleri çocuklarımızın gelişimine ve vücut dirençlerinin artmasına katkıda bulunacaktır. Odalarda banyo, wc, telefon, ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Çocuklarımız odalarda 3-4 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır. www.buyukabantoteli.com

Yaz Kampı

Yaz Kampı
Yaz Kampı

BASKETBOL KAMPIMIZIN PROGRAMI

BASKETBOL // Basketbol antrenörü ve grup lideri eşliğinde 12 kişilik gruplar halinde 11-13 ve 14-16 yaş kategorilerine göre eğitim yapılacaktır. Günde iki defa antrenman yapılacak, 11-13 yaş grubunda top hakimiyetini artırıcı antrenmana ağırlık verilecektir. 14-16 yaş grubunda top hakimiyeti, kondisyon ve sıçrama geliştirici antrenman ağırlıklıdır.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

DOĞA SPORLARI  // Yaparak, yaşayarak öğrenme ilkesinin kalıcılığı sadece doğa koşullarında kazanılan teknik becerilerde değil; bununla beraber edinilen yardımlaşma, kazanma-kaybetme durumlarında duygu kontrolü, sosyal bütünlük algısı gibi pisiko-sosyal kazanımlarda da gözlenebilmektedir.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

TEMEL KAMPÇILIK  // Kamp ve ekoloji, trekking (doğa yürüyüşü), göl çevresi yürüyüşü, izcilik. 

YÖN BULMA BECERİLERİ ve İLETİŞİM ETKİNLİKLERİ  // Harita bilgisi, orienteering, düğüm çeşitleri ve işgörüleri, koordinasyon ve hız parkuru, telsiz kullanımı, gökyüzü haritalarını tanıma ve yön belirlemede kullanma. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı
Yaz Kampı

TİYATRO, MÜZİK, ŞARKI, DANS, BATERİ DERSLERİ // Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir. Dersler drama öğretmenleri, tiyatro ve müzik eğitmenleri tarafından verilecektir. Çocuklar kamp süresi içinde tiyatro eğitmenleri ile bir oyun hazırlarlar. Skeç gecesinde bu oyunlarını tüm kamp öğrenci ve öğretmenlerine sahnelerler.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

SPOR // Spor aktiviteleri beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilir. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca basketbol dışında tenis, eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporlarıda öğrenirler. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GECE EĞLENCELERİ // Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar...

Yaz Kampı
Yaz Kampı

GEZİLER // Geziler gruplar halinde dönüşümlü olarak yapılacaktır. Her gezi grubuna bir idareci, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri eşlik eder. 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

KAMPIN KÜNYESİ
 • KAMP YERİ:
  ABANT

 • KAMP TESİSİ:
  BÜYÜK ABANT OTELİ *****

 • YAŞ GRUBU:
  11-16

 • TARİHLER:
  4 Ağustos - 12 Ağustos 2024

 • KAMPIN ÜCRETİ:
  28.000 TL

 • KAMPIN AKTİVİTELERİ:
  BASKETBOL
  YÜZME
  MÜZİK
  FUTBOL
  VOLEYBOL
  TENİS
  ESKRİM
  OKÇULUK
  MASA TENİSİ
  DART
  SATRANÇ
  DİSCO
  ŞİİR
  ŞARKI
  DANS
  YARIŞMALAR
  GECE EĞLENCELERİ
  ANİMASYONLAR
  GEZİLER

 • KAMPIN ÖRNEK PROGRAMI:
  08:00- Kalkış ve hazırlanma
  08:15-09:15 Sabah antrenmanı
  09:15-10:00 Kahvaltı
  10:15-11:45 Aktivite
  12:00-13:15 Aktivite
  13:15-14:00 Öğle yemeği
  14:00-15:00 Dinlenme
  15:00-16:00 Aktivite
  16:15-17:45 Toplu saha çalışması
  18:00-19:15 Aktivite
  19:30-20:30 Akşam yemeği
  21:00-23:00 Gece eğlenceleri
  23:00- Odalara çıkma ve yatma
  Gruplara bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

 • KAYIT DURUMU:
  Devam ediyor.

 • KONTENJAN DURUMU:
  Müsait

KAMP FOTOĞRAFLARI